Allah’a ve ahiret gününe imân eden kimse, komşusuna eziyet etmesin. Allah’a ve ahiret gününe imân eden misafirine ikramda bulunsun. Allah’a ve ahiret gününe imân eden kimse, ya hayır söylesin veya sussun.

Buhârî, Edeb, 31, 85; Müslim, Îmân, 74, 75.

Öğrencilere Özel Umre Paketi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, öğretmen, öğrenci ve veliler için düzenlediği sömestr tatili umre programı için başvurular, 27 Aralık Cuma günü başlıyor.

10 günlük umre programına katılacak 13-27 yaş arasındaki öğrenciler ile öğretmen ve veliler, 27 Aralık 2013-4 Ocak 2013 tarihleri arasında il ve ilçe müftülükleriyle http: //hac.diyanet.gov.tr internet adresine başvuru yapabilecek. Program kapsamında 24-28 Ocak tarihleri arasında kutsal topraklara gidebilecek öğretmen, öğrenci ve veliler, 3-7 Şubat tarihleri arasında Türkiye’ye dönüş yapacak.

Öğrenciler için iki kişilik odaların 795, üç kişilik odaların 760 avro, öğretmen ve veliler için de iki kişilik odaların 875, üç kişilik odaların da 850 avro olarak ücretlendirildiği programda, 0-2 yaş arasındaki bebekler için 110, 3-5 yaş arasındaki çocuklar için 510, 6-12 yaş arasındaki çocuklar için iki kişilik odada 750, üç kişilik odada 690 avro ücret belirlendi.

Mekke’den Ezanı aşağıda dinleyebilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklama da :
2013-2014 YILI UMRE ORGANİZASYONU ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLER İÇİN HAZIRLANAN 10 GÜNLÜK UMRE PROGRAMI

Mekke’de İkamet: Aziziye veya Mahbes Bölgelerinde bulunan binalardan birinde sağlanacak olup, hareme ulaşım servislerle gerçekleştirilecektir.

Medine’de İkamet: Merkeziye bölgesinde, hareme yürüme mesafesinde bulunan binalarda sağlanacaktır.
Seyahat Programı: 5 gün veya gece Mekke, 5 gün veya gece Medine (Mekke ve Medine’de konaklama süreleri uçak ve otel rezervasyonlarına bağlı olarak bazen takdim ve tehir edilebilir.) Uçakların ve ev yerleşimlerinin kesinleşmesini müteakip ayrıca bildirilecektir.

Kutsal Topraklar

FacebooktwitterpinterestmailBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir